Блог

Як підібрати ноутбук за характеристиками?

        Отже, настав відповідальний момент. Прийшов час вибрати собі ноутбук, проте величезна кількість цифр, букв та знаків заплутують і не дають зорієнтуватися на реальних потребах від ноутбука.

        Сьогодні ми постараємось простими словами пояснити Вам принципи роботи ноутбука та навчити розбиратись в їх характеристиках. Розділимо ноутбук на чотири найголовніші частини, які Ви зможете побачити на першій ж сторінці будь-якого інтернет-магазину: процесор, об’єм оперативної пам’яті, об’єм постійної пам’яті, а також наявність відеокарти та її характеристика.
        Процесор - мозок комп’ютера, орган, що відповідає за обчислювальні процеси та приймає на себе головний удар завантаженості операційною системою. За кількістю ядр бувають 2-, 4-, 6- та 8-ядерні. Більша кількість ядр відчутно збільшує продуктивність багатозадачної роботи, адже декілька програм дійсно зможуть працювати паралельно та коректно, не перенавантажуючи чи перегріваючи всю апаратну частину. Загалом для нескладних задач (використання Microsoft Office чи пошуку інформації в інтернеті) ми рекомендуємо не переступати поріг процесорів Intel Celeron або Intel Atom. Для задач бізнесу чи постійної роботи з «тяжкими» програмами ми рекомендуємо Intel Core i3, i5, i7 – це дозволить швидко та якісно працювати без «глюків» системи.        Оперативна пам’ять - швидкодіюча пам'ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її обробки. Тісно пов’язана зі швидкістю запуску програм та швидкістю їх роботи. При виборі об’єму оперативної пам’яті Ви в основному стикнетесь з 2, 4, 8, 16 Gb чи більше. Ми одразу рекомендуємо не розглядати 2 Gb, оскільки операційна система Windows, в більшості, потребує більшої об’єму оперативної пам’яті. Якщо розглядати 4Gb, то тільки з метою економії та в перспективі з можливістю її розширення(це можливо). Починаючи від 8Gb та більше, в залежності від програм, які Ви будете використовувати, цього об’єму пам’яті достатньо для багатьох задач. Розширення оперативної пам’яті можливе, проте не у всіх моделях ноутбуків. Для уточнень запитуйте в наших продавців.        Постійна пам’ять це пам’ять, на якій Ви можете зберігати свої фото, відеофайли, а також документи чи будь-яку іншу інформацію. Постійну пам’ять розділяють на HDD і SSD.
Пам'ять типу HDD – це жорсткий диск, який має певний об’єм, що дозволяє записувати Ваші файли. HDD диск доволі стара та повільна технологія – це впливає на її критерій – ціна/об’єм пам’яті. Даний тип буде зручним для фотографів, бухгалтерів – він дозволяє зберігати великі об’єми файлів, проте не дуже швидкий в процесах запису.
Пам'ять типу SSD – це комп’ютерний запам'ятовувальний пристрій на основі мікросхем пам'яті та контролера керування ними, що не містить рухомих механічних частин. Ми рекомендуємо для використання даний тип пам'яті, оскільки він значно пришвидшить запуск операційної системи, програм. Проте його вартість/об'єм пам'яті буде дещо дорожчим, ніж у випадку з HDD. При можливості, варто комбінувати обидва види памяті, тому що це доволить встановити операційну систему на швидкісний SSD диск, а зберігати файли на HDD диску.        Відеокарта -  електронний пристрій, частина комп'ютера, призначена для генерації та обробки зображень з подальшим їхнім виведенням на екран периферійного пристрою. Відеокарти в ноутбуках бувають дискретними та інтегрованими. Інтегровані – це відеокарти, які вбудовані в материнську плату, та зазвичай не є потужними, проте цих карт цілком достатньо для нескладних графічних процесів та навіть непрофесійного геймінгу. Розглядаючи дискретні відеокарти в ноутбуках, Ви повинні розуміти, що вартість ноутбука виросте в ціні, проте дозволить використовувати ноутбук як справді потужний апарат, що, в свою чергу, дасть змогу працювати в графічних програмах по типу 3D Max, Photoshop, ArchiCad , а також підійдуть для геймінгу, в залежності від виду самої відеокарти.
        Вибираючи ноутбук для дому, ми радимо дотримуватись правила «купити про запас» - це означає, що купуючи техніку не потрібно економити на комплектуючих для ноутбука. Причин цьому є декілька:
1.    Прогрес рухається вперед і виходять нові комплектуючі, під які переписують програми. Наприклад, навіть Google Chrome потребує мінімум 4 Gb оперативної пам’яті, а в найкращому випадку слід починати від 8 Gb.
2.    Хоч ми і пропонуємо Вам вживану техніку, ми розуміємо і розбираємось у тому, що є процесори, які ще прослужать довгий період часу, а є ті, які справді слід замінити. Ми подбаємо про те, щоб наша техніка була в якнайкращому стані.

        Тому не слід обирати ноутбук чи комп’ютер на осліп. Ми надіємось що стаття дає Вам хоча б мінімальне розуміння для підбору техніки для себе.